Izgulhatunk tavasszal!

Az idei év őszi magyar rangadója után úgy gondoltam, valahogy megoldom, hogy „tollat” ragadjak és írjak néhány gondolatot a meccs után. Alapvetően egy érdekes mérkőzésen vagyunk túl, ahol a hazaiak jól kihasználták a vendég csapat rövidebb kispadját, és egy nagyon fontos meccset nyertek meg. Ami pedig ezáltal a legfontosabb, a tavalyi évvel ellentétben idén nincs vége a bajnokságnak szeptember végére, és bár még így is toronymagas esélyes az ETO legalább lehet izgulni tavaszig.

Alapvetően az összecsapás úgy indult, ahogy előre meg lehetett jósolni. Az FTC ugyanis idén rosszul kezdi a meccseit, majd visszajön az első félidő 10 perce után, az ETO-nál pedig többször is előfordult, hogy az erős kezdés után valamiért összeestek 10 perc után és visszahozták meccsbe az ellenfelet. Ezeket figyelembe véve talán annyira nem is meglepő, hogy 0-4 és 1-5 után hirtelen 6-6 lett az állás. A hazaiak a betörésekre és az ezek által szerzett hetesekre, a győriek pedig a brutálisan jól működő beállós játékukra építették a támadó játékukat. Védekezésben a Broch-Amorim kettős áthatolhatatlan volt emellett pedig Sneldert is kikapcsolták teljesen. Erre hívta fel Elek Gábor a korai időkérésénél a lányok figyelmét, ami be is vált, hiszen a védekezés felerősödött, Bíró Blanka pedig az után, hogy egy szélső lövésnél arcon dobták elkezdett védeni. A hazaiaknál a Kovacsics-Pena kettős tudatosan elkezdte a kettes védőket Oftedalt és Mörk-öt támadni, ami eredményre vezetett, fej fej mellett haladtak a csapatok. Jovanovic helyére érkezett Háfra, aki az első 6 támadásában kiharcolt 2 hetest, egy kiállítást (az eléggé gyengén teljesítő Althaust szórták ki róla), és szerzett két gólt. Második góljával ráadásul át is vette a vezetést a Fradi, igaz a félidőre döntetlennel fordultak a csapatok. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy az első félidőben nem volt magas színvonalú a meccs, rengeteg technikai hibát vétett mindkét csapat.

A második félidőt aztán egészen más tempóba kezdte el a Fradi, Ambros Martin 3 perc után időt is kért, mivel 15-12-re elhúztak a hazaiak. Ami külön tetszetős volt, hogy három fiatal, Háfra, Márton és Faluvégi góljaival tette mindezt a Fradi. Az időkérés után Görbe irányított Oftedal helyett, ami viszont egyáltalán nem vált be, nem lettek jobbak a győri támadások, Bíró továbbra is remekelt, így 18-13-nál úgy tűnt ez a meccs könnyen meglehet. Nem sokkal ezután 19-15-nél jött egy fordulópont a Bíró-Görbe ütközés után. Erre a szituációra gyorsan kitérnék, mivel itt sokan piros lapot gondoltak Bírónak, tévesen. Mivel Blani már birtokolta a labdát és utána ütköztek, ezért ő innen mintha mezőnyjátékos lenne úgy kellett kezelni a helyzetet, sima szabi kifelé. A helyére beálló Szikora parádésán szállt be, valahogy mégis megtört az FTC lendülete. Bár Szikora megfogott két ziccert és egy hetest mégse volt szerencséje mivel a kipattanó minden esetben a vendégeké lett. Hiába állt vissza Blani, hiába forgatta Elek elől a csapatot, valami mégse stimmelt, aminek következtében minden kapusbravúr ellenére az 53. percben a meccsbe parádésan beszálló Puhalák góljával egyenlített az ETO. Elek Gábor kisebb dühkitörése és sárgája után időt kért, ez a szusszanás pedig újra megtette a hatását, jött az újabb fordulat ennek köszönhetően. Kovacsics sokadik parádés villanásával, 8 /8-on állt ekkor (!) visszavette a vezetést a fradi. Görbe itt 22-22-re még egyenlített, azonban ez volt az utolsó alkalom a meccsen, hogy döntetlen volt az állás. Pena betörése után 23-22 lett az állás, ekkor pedig jött egy páros kiállítás, Jovanovicot és Brochot küldték ki. Ambros Martin azonnal le is hozta Grimbsböt, Snelder pedig kihasználta ezt egy üres kapus góllal. A Fradi játékosai itt hitték talán el, hogy ez a meccs meglehet, mivel innen minden támadásukból gólt szereztek. A végén még szerencséje is volt a hazaiaknak Lukács góljánál, végül teljesen megérdemelten behúzta a mérkőzést az FTC.

A hazaiaknál az idén egyértelműen vezérré előlépő Kovacsicsot kell kiemelni, egészen hihetetlen volt, szinte hibátlan meccset hozott, támadásban tényleg nem hibázott, de a védekezés is szenzációs volt. Amit még fontos megemlíteni, hogy az idén eddig jól halad a fiatalok beépítése, hiszen Háfra, Márton és Faluvégi is sok lehetőséget kap, ennek is köszönhető, hogy kedden elbírta azt a csapat, hogy Van der Heijden nagyon rossz napot fogott ki, mivel a fiatalok egy-egy villanásával meg tudták lepni a világklasszis győrieket.

A vendégek esetében nekem Puhalák játéka volt kellemes meglepetés, de más nem volt ami összeségében feltűnt. Bár rengeteg világklasszis játékosa van a csapatnak, jelenleg azt látom, hogy van egy játékos, aki most pótolhatatlan ez pedig Groot. Bár Oftedal támadásban rövidebb időszakokra tudja helyettesíteni, védekezésben egyszerűen pótolhatatlan, de összeségében is látszik, teljesen más az ETO nélküle.

A végére pedig egy személyes gondolatot építenék be az Oftedal vita kapcsán, mivel ez nem csak a mi blogunkon hanem sok helyen komoly viszályt szít. Mondhatom, hogy semleges szemmel (bár a Fradinak szurkolok, de egyáltalán nem utálom az Eto-t) a következőt látom vele kapcsolatban: támadásban az egy-egy elleni szituációkat jól hozza, jó passzai vannak viszont borzasztóan hullámzó a teljesítménye, a védekezésben pedig egy közepes szintet tud csak hozni. Én azt érzem vele kapcsolatban, hogy kiegészítő embernek jó, hogy Groot tudjon pihenni, viszont első számú irányítónak kevés. Ami nálam kérdés, hogy az utánpótlásba ömlő végtelen mennyiségű pénzből miért nem tudnak évek óta kinevelni Győrben egy olyan játékost, aki ezt a szintet képes lenne hozni, és ez az egész magyar kézilabdának egy kritikája is jelenleg, amit hosszú távon orvosolni kell.

Hétvégén pedig újra BL, mindkét magyar csapat hazai pályán játszik, és mindkét mérkőzés nagyon fontos lesz a középdöntőbe vihető pontok miatt. A fradinak ez a győzelem további lendületet kell adjon, az ETO-t pedig máris javítási lehetőséget kap a két vereség után, bizonyítási vágyban nem lesz hiány.