Második helyet érő győzelem?

A hazai Metz elleni győzelmével gyakorlatilag biztossá tette csoportja második helyét a Fradi női csapata (ahhoz, hogy ez még ne legyen fix, ma este a Budunak pontokat kellene szerezni Szkopjéban, ami a csapatok jelenlegi formáját figyelmbe véve nem túl valószínű). Sima siker és biztató forma, de az igazi értékmérő szerdán jön a csapatnak.

Sajnos a montenegrói mérkőzésről lemaradtam, és csak 5 nappal a meccs után tudtam megnézni. Ezen okból nem született írás a meccsről, emiatt elnézést kérek mindenkitől. Röviden annyit, hogy bármilyen is a helyzet a Budunál, azt éreztem, hogy ez a fradi annyira kezd összeállni és annyira harapott azon a vasárnapon, hogy azt a meccset mindenképpen hozták volna, még ha teljesen ott vannak fejben a hazaiak. Nagy siker volt mindenesetre, ez a fontos.

Ilyen előjelek után várhatta a csapat az Elek Gyula Arénában a Metz elleni meccset, így egyértelműen bizakodó volt a hangulat. Ehhez képest a meccs nem úgy indult, ahogy szerettük volna. Az első 6 percben mindössze egy gólra futotta a lányoktól (!), szerencsére a védekezés itt még nagyjából működött és a kapusteljesítmény is megvolt így 1-1 volt az állás. Az ez után következő 10 percben viszont még a védekezés is elpuhult, amit a vendégjátékosok is megéreztek, így a 16 percben Elek Gábor időt kért. Sikerült is felrázni a lányokat, aminek a félidőre 15-10-es magyar vezetés volt az eredménye. Pena szép távoli gólokat lőtt, a védekezés felpörgött, és az utolsó 10 percben a támadások is egész pofásak voltak, bár volt egy kis hiányérzetem, mivel az első félidőben nem túl sok alkalommal húzták le a lányok a szélre a labdát.

A második félidőre úgy tűnt, a Fradi meg fogja roppantani a franciákat, mivel a félidő elején gyorsan hozzátettek még három gólt az előnyhöz, azonban a franciák kihasználták, hogy a cserék beálltak a zöldekhez. Egy gyors időkérés után nyitott védelemre váltottak, ami szemmel láthatóan megfogta az FTC-t. Egészen 4 gólra felzárkózott a francia csapat, és többször is támadtak a három gólos hátrányért, szerencsére ez nem jött össze, köszönhetően több Bíró bravúrnak. Egy hazai időkérés után szerencsére visszaállt a 4-5 gólos különbség, többször lement a szélre a labda, Schatzl és Lukács is szépen dobálta a gólokat, de összességében nem tudnék senkit kiemelni a csapatból, ez most egy igazi csapatmunka volt megint. Ami nagyon örömteli volt, hogy Zácsiknak ezúttal már sikerült néhány szép, távoli gólt lőnie, egyre bátrabban megy a kapu felé és tüzel messziről. A vége 29-23-as hazai győzelem. Amennyiben a Vardar nyer este, akkor gyakorlatilag biztos a második pozíció, mert hátrébb már nem végezhetünk, viszont az első helyhez két Vardar pontvesztés kéne még, erre nem látok esélyt.

Szerdán pedig rangadó következik, amit nagyon kíváncsian várok. Érdekes lesz, hogy mire megy az egyre jobb formában lévő Fradi, az egyre jobb formában lévő Győrrel. Ha őszinténk akarunk lenni az ETO most még egy erőteljes lépéssel a budapesti zöldek előtt van, de az elmúlt években az Elek Gyula Arénában játszottak egymással pár szoros meccset, ahol több alkalommal is összejött a Fradi győzelem. Reméljük ez most is így lesz, és láthatunk egy izgalmas, jó hangulatú, magas színvonalú meccset.

Képek: fradi.hu,